Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nak Tanye..
Mesra.net Forum > Vehicles & Transportation > Kereta, Motosikal, Basikal
avantgarde
salam.. kwn aku ade nak beli kete. tp owner asal die org Itali. Omputeh tu nak tinggalkan Malaysia sbb tu nak jual. nak jual pulak guna service escrow (pe ntah..xsilap aku middle man) leh caye ke x? diorg berhubung guna emel je.. ni aku bg kat cni emel omputeh tu..

"When my husband let the car in the escrow custody he also made all the documents, paid all the fees and taxes and he let them also to the escrow...so I do not know the number..you can evaluate at the bank when will arrive to your address and also the escrow agent can help you...Let me know if you want to continue and I will give you all the details."

ni lg satu emel die..

"Hello again,

I am so glad that you are agree to continue. Since the car is JPJ approved and by the PUSPAKOM and also the road tax is paid until the end of this year you will not have to pay any money extra. I will give you the details to make the transaction as following:
1. To start the transaction I will need your full name and address.
2. Before he left my husband let the car in the custody of the escrow company with all the documents signed by him so to be no problems and also the shipping fees to Malaysia.
3. After I will forward your details to the company you will receive an e-mail with all the transaction details(payment and shipping).
4. You will have to pay to them in advance 10% from the price of the car and send the details of your payment to them. The shipping procedure will not start until you will not pay the money to the escrow service company(this is the procedure an I hope you will understand).
5. After the payment is verified the escrow service will ship the car to your location and it will arrive in maximum 12 working days. The payment will remain in the escrow service company trust account until you decide if you want to keep the car or not.
6. You will have the car in your custody for 1 week to test it. The escrow agent responsible with the transaction will help you to make all the documents to take the car on your name.
7. After the 1 week of inspection if you decide to keep the car you will close the papers with the escrow service and give them the rest of the money for it(you will have a limit if 500km to drive the car). If you do not want to keep it the escrow service will take the car back and you will receive your money in 24 hours.

So if you are agree with this terms please send me your full name and address to begin the transaction."

korang rase camane?
harga keta tu murah 20k dari pasaran. aku rase mcm tipu je...
tp xtau la... ade pendapat?
kwn aku cam berharap sgt tu..
zychol57
Salam bro,

Kete ape yg RM20k dari italy tu??

Wassalam.

QUOTE(avantgarde @ Jul 5 2009, 05:37 PM) *
salam.. kwn aku ade nak beli kete. tp owner asal die org Itali. Omputeh tu nak tinggalkan Malaysia sbb tu nak jual. nak jual pulak guna service escrow (pe ntah..xsilap aku middle man) leh caye ke x? diorg berhubung guna emel je.. ni aku bg kat cni emel omputeh tu..

"When my husband let the car in the escrow custody he also made all the documents, paid all the fees and taxes and he let them also to the escrow...so I do not know the number..you can evaluate at the bank when will arrive to your address and also the escrow agent can help you...Let me know if you want to continue and I will give you all the details."

ni lg satu emel die..

"Hello again,

I am so glad that you are agree to continue. Since the car is JPJ approved and by the PUSPAKOM and also the road tax is paid until the end of this year you will not have to pay any money extra. I will give you the details to make the transaction as following:
1. To start the transaction I will need your full name and address.
2. Before he left my husband let the car in the custody of the escrow company with all the documents signed by him so to be no problems and also the shipping fees to Malaysia.
3. After I will forward your details to the company you will receive an e-mail with all the transaction details(payment and shipping).
4. You will have to pay to them in advance 10% from the price of the car and send the details of your payment to them. The shipping procedure will not start until you will not pay the money to the escrow service company(this is the procedure an I hope you will understand).
5. After the payment is verified the escrow service will ship the car to your location and it will arrive in maximum 12 working days. The payment will remain in the escrow service company trust account until you decide if you want to keep the car or not.
6. You will have the car in your custody for 1 week to test it. The escrow agent responsible with the transaction will help you to make all the documents to take the car on your name.
7. After the 1 week of inspection if you decide to keep the car you will close the papers with the escrow service and give them the rest of the money for it(you will have a limit if 500km to drive the car). If you do not want to keep it the escrow service will take the car back and you will receive your money in 24 hours.

So if you are agree with this terms please send me your full name and address to begin the transaction."

korang rase camane?
harga keta tu murah 20k dari pasaran. aku rase mcm tipu je...
tp xtau la... ade pendapat?
kwn aku cam berharap sgt tu..

avantgarde
http://www.mudah.my/Honda-civic-vtec-at-3365852.htm"" target="_blank">ni link die tapi die ckp kete tu kat italy
zychol57
Salam bro,

Cantik gak kete tu...murah plak.

Lu continue ke ngan offer tu??
avantgarde
QUOTE(zychol57 @ Aug 2 2009, 12:15 PM) *
Salam bro,

Cantik gak kete tu...murah plak.

Lu continue ke ngan offer tu??

x.. risiko bro.. die suh bank in guna western union kat escrow service tu. 4k dlu. ntah2 tipu..
zychol57
Escrow biasa simpan barang2 dari client dia dan diorg tolong jualkan with few charge.
faizalzainon
salam bro..nak tanya nie..
aku pon tgh deal dgn owner kereta gak..
aku tgk kat mudah gak..dia bru post ja advertisement dia..
dia nak jual honda city vtec 2005 RM31k..
skrg ni aku kira still tgh deal ng dia..
ayat yg dia bg sama mcm yg ko post 2..procedure yg aku kna ikut..
ko jadi beli x? ka ada apa2 info? sbb org yg nak jual nie ponx dari italy gak..
aku rasa orang yang sama? aku takut dia tipu ja nie..
tlz help and bg pendapat korang..tq
kaisers36
bagus2 sumer mau angkat honda...tahniah
Kopite
nie semua scam la.
kalau benda nie betul..dh lama used car kat mesia nie bungkus.
ko try iklankan hp nak jual.
x smpai sehari akan ada org dr oversea email ko kata nak bli.
harga dia taruk sama mcm ko taruk...tpi dlm USD.
kadang2 2x ganda dr harga market.
syaratnya ko kene pos brg kat dia pasal n bagi tracking id kat dia.
pastu baru dia akan wat wire transfer kat ko.

cuma kali nie dia offer ko terus. brg yg ko nak....bila duit dia dh dpt....kete ko hanya datang dlm mimpi aje la.
kalau ko pikir logik akal la...org italy nak ke pakai kete jepun?
adlertag
QUOTE(Apek_Jinjang @ Oct 21 2009, 11:35 AM) *
nie semua scam la.
kalau benda nie betul..dh lama used car kat mesia nie bungkus.
ko try iklankan hp nak jual.
x smpai sehari akan ada org dr oversea email ko kata nak bli.
harga dia taruk sama mcm ko taruk...tpi dlm USD.
kadang2 2x ganda dr harga market.
syaratnya ko kene pos brg kat dia pasal n bagi tracking id kat dia.
pastu baru dia akan wat wire transfer kat ko.

cuma kali nie dia offer ko terus. brg yg ko nak....bila duit dia dh dpt....kete ko hanya datang dlm mimpi aje la.
kalau ko pikir logik akal la...org italy nak ke pakai kete jepun?

Aku setuju ngan apek......ni semua bisnes ala2 sindiket. Very risky.

Aku juga setuju yg org Italy x kan guna nye keta jepun......lebih2 lagi Honda Civic.
terang
Salam

Aku guna Waja 1.6 dan nak tanya 2 perkara.

1- Central lock pintu dah tak berfungi dengan betul lagi. Contoh bila aku unlock guna remote lock tak buka lepas tu aku terpaksa guna kunci manual buka. Tapi yang bahagian pintu pemandu je yang lain aku kena buka dari dalam. Apa masalahnye? Alarm dah rosak ke? dan ade kawan kata bahagian control power window kat pintu pemandu tu.

2- Semalam aku punya jam kat odo meter pulak tak nyala lagi. Tapi odo meter nyala pulak. Kenapa ye?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.