Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Apa Jenama Cat Rumah Yg Murah & Berkualiti..?
Mesra.net Forum > Announcement & Discussion > Kaji Selidik & Pandangan
miss lyn
Assalam sume..
Berhajat nak cat rumah dikampung,rumah papan..
tp xde idea lg nak plh warna ape & juga jenama cat..
tlg sape2 bg idea..
razim172
cat jenama Jotun pun ok gak kualitinya...
isabella8303
kalau jenama tempatan, colourland pon ok..dan murah..

jotun pon ok jgk..
WQJ LC
aku x sure la jnama apa...
masa aku cat umah aku aritu,pling murah pn rm 35 tuk simen
tuk dalam
tuk luar aku beli yg mhal,brand duluxe
tahan kulat,pnas n jaminn 5 thun
anahusna
ni pakar cat nak cakap...alang2 dah keja kedai cat kan??hahahha....

rumah papan...kompem kena guna cat minyak....kan?kan?kan??
tuk tahan lama...1st coating kena pakai undercoat.... kalau nak yg ada brand...yg murah serta ada kualiti...guna r undercoat MR.PAINT MAN...
nak yg ok sikit...nippon pun ada...guna r nippon 9000 undercoat....hehhe....kat kedai den jual rm72 xsilap per 5 liter... kedai lain den tak tau...

tuk finishing...baru pakai cat minyak.... nak cantik 2 coating... so...nak murah...nak ada kualiti... guna ar MR.PAINT MAN!!.... sebab kat kedai den jual murah!!...hehhe...

tp kalau ada bajet....n xkisah pasal harga....DULUX pun ley rembat....mahal tuh...hehhe....tp kualiti tiptop la....mesti ikut prosedur baru dpt hasil yg diiginkan... kalau main cat jerrr.... jgn marah tukang jual cat....sbb diorang xsalah....diorang jual jer... salahkan painter atau diri sendiri sbb xikut prosedur....hehe...(den cakap ikut pengalaman custemer den marah den sebab cat xelok!!!!)...

then....cat yg tuk exterior yg den tau terjamin keberkesanannya ialah cat JOTUN!!...hehhe.... pape...silalah berkunjung ke blog iniinspirasiana.blogspot kalau nak tau pasal cat2 ni...aderlaa serba sikit pasal cat....
anahusna
pilihan cat yg den buat ikut brapa banyak custemer beli...

interior
1)dulux
2)nippon
3)mr.paint man

exterior
1)jotun
2)dulux
3)nippon

kalau ikut carta terhangat kedai den...(tompek kojo yo)

1)dulux
2)jotun
3)nippon
4)mr.paint man
5)kcc
WQJ LC
klu umah sndiri
wat ikut suka je la
xyah nk cat 2-3 lapis
nmpk cntik,ok la tu
yg pnting cara mngecat tu...
bugBear
QUOTE(WQJ LC @ Apr 11 2011, 12:20 PM) *
klu umah sndiri
wat ikut suka je la
xyah nk cat 2-3 lapis
nmpk cntik,ok la tu
yg pnting cara mngecat tu...

exp sy dlm building maintenance..

wpun ade sesetengah org pandang remeh keje mgecat ni.. pd saya, keje mgecat ni plg utama kena jg masa keje mgecat tu dibuat cam advice dr anahusna tu. kena bersihkan..then undercoat.. cat 2-3 lapis..baru la hasilnya kemas..menarik..cantik..

selain tu.. jenis cat pun kena amik kira..sbb kalo cat murah sgt.. color umah akan jadi berbelang2.. saya biasa guna jenis nippon dan ICI Dulux aje.. lg pun jenis ni ade jaminan.. tp, kena gak tgk pd cara mgecat..kalo main hentam je cat tak ikut spesifikasi.. jaminan kira hanggus lah..

advice saya pada miss lyn..
jgn la awk wat ikut suka..bukan ape.. nanti xsmpai 2-3bulan dah nmpk xelok.. nanti kena lak cat baru, kalo xcat sakit je mata tgk..

pikir baik2..sebab nanti kalo xcantik..kena kuar duit lg... maybe mula2 awk belanja murah..tp kalo xelok kena lak kuar bajet 2 kali

so, renung2kan lahh.. selamat beramal wink.gif
anahusna
Harga tuk cat di pasaran akn naik start mggu depan. Dijangka kenaikkan harga cat akn tinggi. Huhu...itu jer info yg sy dpt tuk share ngn korang...

Advise sy lg...if rumah sendiri..baik beli cat yg berkualiti...thn lama dan bagus.. Sbbnya.. Tu rumah sndiri bkn menyewa....huhuu... Mesti nk the best for ur own asset.... Huhu..kn juga fikir untung n rugi...jimat n mmbzir...

Itu jerrrr.....
anahusna
pelancaran baru cat jotun...

Jotun Strax Easy Wash
gelas_plastik
kalau rumah kertas (ala2 cam kat jepun), pakai watercolor jenama stabilo pun ok kut ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.